Praeitą kartą kalbėjome, kad Dievas yra mylintis Tėvas. Šįkart pažvelkime į Tą, kurį Tėvas myli- mylimą Sūnų. Dievas visą amžinybę savo esybe gali būti Tėvas, nes taip pat egzistuoja amžinas, neturintis nei pradžios, nei pabaigos Sūnus.

Jėzus būdamas žemėje dažnai pasakojo savo mokiniams apie Tėvo meilę Jam. Jėzus sakė: „Tėvas myli Sūnų ir visa yra atidavęs į Jo rankas“ (Jono 3:35), taip pat: “Tėvas myli Sūnų ir rodo Jam viską, ką pats daro“ (Jono 5:20). Jono 17 skyriuje Kristus meldėsi Tėvui: „Aš paskelbiau jiems Tavo vardą ir dar skelbsiu, kad meilė, kuria mane pamilai, būtų juose ir Aš juose“ (Jono 17:26).

Jėzus Kristus buvo užtikrintas Tėvo meile Jam ir norėjo, kad ir kiti apie ją žinotų. Jėzaus krikšto metu Dievas Tėvas prabilo visiems susirinkusiems: „Šitas yra mano mylimas Sūnus, kuriuo Aš gėriuosi“ (Jono 3:17).

 

Ką reiškia būti Dievo numylėtiniu?

 

Iš savo didžios meilės Tėvas sukūrė pasaulį savo Sūnui ir pasodino Jį savo dešinėje. Biblijoje parašyta, kad Kristumi „buvo sutverta visa, kas yra danguje ir žemėje, kas regima ir neregima; <…> visa sutverta per Jį ir Jam. Jis yra pirma visų daiktų, ir visa Juo laikosi“ (Kolosiečiams 1:16-17).

Apaštalas Paulius rašė, kad Dievas savo jėga „veikė Kristuje, prikeldamas Jį iš numirusių ir pasodindamas savo dešinėje danguose, aukščiau už kiekvieną kunigaišktystę, valdžią, jėgą, viešpatystę ir už kiekvieną vardą, tariamą ne tik šiame amžiuje, bet ir būsimajame, ir visa paklojo po Jo kojomis, o Jį patį pastatė viršum visko, kad būtų galva bažnyčios, kuri yra Jo kūnas, pilnatvė To, kuris visa visame pripildo“ (Efeziečiams 1:20-23). Dievas Tėvas savo mylimam Sūnui atidavė viską, ką tik turėjo geriausio.

 

Abipusė meilė

 

Mes aiškiai matome, kad Tėvo meilė be saiko išsilieja ant Sūnaus. Ar pastebėjai, kad Dievas myli Jėzų ne dėl to, ką Jėzus padarė ar nepadarė? Ar matai, kad Dievo meilė yra besąlygiška? Tėvas taip myli savo Sūnų, jog Jam nieko negaila. Iš savo didžios meilės, Jis viską pavedė Jėzui dar prieš Jėzui pašlovinant Tėvą savo paklusnumu ir mirtimi ant kryžiaus.

Mes taip pat matome, kad Sūnus myli Tėvą, nes Jėzus sakė: „pasaulis turi pažinti, jog Aš myliu Tėvą ir darau taip, kaip Jis man įsakė“ (Jono 14:31). Jėzaus meilė Tėvui pasireiškia paklusnumu ir Tėvo nurodymų vykdymu. Jėzus vykdo Tėvo valią ne dėl to, kad yra verčiamas ar kad užsitarnautų meilę, bet dėl to, kad Jis jaučia Tėvo meilę, ir paklusnumas Tėvui Jam teikia malonumą.

Žvelgdami į Tėvo ir Sūnaus santykius, mes pastebime, kad nors abu myli vienas kitą, tačiau Dievas yra Tas, kuris myli, ir Sūnus yra Tas, kuris gauna meilę. Tėvo meilė yra pagrindinė, ir apie ją daugiausiai kalbama. Taip pat pastebime, kad Tėvas savo meilėje siunčia Sūnų ir nurodo Jam, ką daryti, bet Sūnus niekada nesiunčia Tėvo. Jeigu dar atidžiau pažvelgsime pamatysime, kad Kristus ne tik priima Tėvo meilę, tačiau ta meile dalinasi su mumis- bažnyčia:

 

„Kaip mane Tėva pamilo, taip ir Aš jus pamilau. Pasilikite mano meilėje!”

(Jono 15:9)

 

Šitie pastebėjimai yra labai svarbūs, nes su apaštalo Pauliaus pagalba mes galime matyti, kaip tas pats principas galioja santuokoje:

 

„Noriu, kad žinotumėte, jog kiekvieno vyro galva yra Kristus, moters galva- vyras, o Kristaus galva Dievas.“

(1 Korintiečiams 11:3)

 

Michael Reeves savo knygoje „Delighting in the Trinity“ („Mėgaujantis trejybe“) labai gerai apibūdino Tėvo ir Sūnaus santykių atvaizdą santuokoje:

 

Tai taip pat turi būti atkartojama santuokoje, vyrai, būdami žmonos galva, turi mylėti ją kaip Kristus, bažnyčios Galva, kuris myli savo nuotaką. Jis yra mylėtojas, o ji yra mylimoji. Taigi, kaip bažnyčia, žmonos neturi užsitarnauti savo vyrų meilės. Jos gali mėgautis ta meile, kuri laisvai, besąlygiškai ir pilnai išsilieja ant jų. Visą amžinybę Tėvas taip myli Sūnų, kad tai sužadina Sūnaus amžinos meilės atsaką. Kristus taip myli bažnyčią, kad tai sužadina mūsų meilės atsaką Jam. Vyras taip myli savo žmoną, kad tai sužadina žmonos meilės atsaką jam. Taip yra skleidžiamas Dievo gerumas iš pačios Dievo esybės.

 

Taigi noriu pasidalinti su tavimi labai gera žinia- ta pačia meile, kuria Dievas Tėvas pamilo savo Sūnų, Jis myli ir tave. Maldoje Kristus sakė Tėvui: „Tu mane siuntei ir pamilai juos taip, kaip myli mane“ (Jono 17:23). Tu esi mylima.

Taip pat noriu pasidalinti vienu patarimu- dar šiandien savo širdyje nuspręsk nesituokti su vyru, kurio galva nėra Kristus (kuris neturi artimų santykių su Kristumi ir nėra atsidavęs bei paklusnus Jam), ir kuris nemyli tavęs besąlygiška meile, kokia Kristus myli bažnyčią. Aš nesakau, kad tau reikia rasti tobulą vyrą, nes tokio nėra, ir nei vienas iš karto nesugebės tavęs mylėti, kaip Kristus myli bažnyčią, tačiau ieškok tokio vyro, kuris supranta, kokia yra Dievo meilė, ir trokšta ta pačia meile mylėti tave. Taip pat jau dabar gali pradėti melstis, kad Dievas tau padėtų būti atsidavusiai savo vyrui taip, kaip Kristus buvo atsidavęs Tėvui.

Daugiau skaitykite

Sabatas- Dievo dovana mums

Sabatas- Dievo dovana mums

Man būtų įdomu išgirsti, kokia tavo patirtis švenčiant sabatą arba ką esi girdėjus apie sabatą. Biblijoje parašyta, kad Fariziejai sabatą pavertė našta žmonėms (Luko 6:1-11). Man atrodo, kad mūsų kultūroje mes išvis nevertiname sabato. Gaila, tačiau daugelį metų aš...

Kaip mums mylėti kitus žmones?

Kaip mums mylėti kitus žmones?

Yra posakis, kad įskaudintas žmogus, skaudina kitus. Aš manau, kad panašiai galima pasakyti apie mylimą žmogų. Mylimas žmogus, myli kitus. Laiške Efeziečiams apaštalas Paulius meldžiasi, kad tikintieji būtų įsišakniję ir įsitvirtinę Dievo meilėje. Man prieš akis iš...

Dievo savybės: Dieve, kuo mes panašūs?

Dievo savybės: Dieve, kuo mes panašūs?

  Praeitą kartą mes kalbėjome apie Dievo savybes, kurių mes neturime. Kad ir kaip stengtumemės, mes nesugebėtume būti daugiau nei vienoje vietoje, mes nuolat keičiamės ir mūsų egzistavimas nepriklauso nuo mūsų pačių. Tačiau Dievas yra visur, yra amžinas ir...

Trejybė: erezijos

Trejybė: erezijos

  Kai pradėjome kalbėti apie Trejybę, aš iš karto tau pasakiau, kad mes jos neišsiaiškinsime, nes tai padaryti mums yra neįmanoma. Aš trokštu, kad tu Trejybę priimtum kaip gerąją naujieną, o ne kaip problemą, nes tai yra pati svarbiausia Dievo savybė. Ar žinai,...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Pin It on Pinterest

Share This